Laastust katuste paigaldamine

Laastust katuseid on paigaldatud meie mail enam kui kaks sajandit. Laastu eelkäiaks oli pilbas, mis kisti puust käsitsi ja oli väiksema mõõduline.

Katuselaastude valmistamist spaetsiaalse masinaga nimetatakse laastu löömiseks. Algselt pandi laastumasin vesiveskis vee jõul ja sisemaal hobustega tööle. Tänapäeval kasutatakse selleks elektrimootorit või traktorit.   Oluliseimaks katuselaastu vastupidavuse teguriks peale puidu kvaliteedi on laastu paksus. Soovituslik laastu paksus löömisel on ligikaudu 6 mm, mis kuivades mõnevõrra väheb. Kahekordsete katuste puhul võiks kuni kolmandiku võrra paksemaid laaste kasutada nagu tehti seda vanasti. Õige paksusega laastu kasutamine tagab materjalile loodetud eluea. Laastude enim leivinud pikkused on 71 ja 63 cm ning vähesel määral kasutatakse ka 55 cm pikkust materjali. Laastude optimaalne laius on 5 kuni 15 cm. Laastust katuseid on paigaldatud meie mail enam kui kaks sajandit. Laastu eelkäiaks oli pilbas, mis kisti puust käsitsi ja oli väiksema mõõduline. valuable resources for finding good uk web hosting company for your website.

Laastust katuste paigaldamine

Laastust katuseid on paigaldatud meie mail enam kui kaks sajandit. Laastu eelkäiaks oli pilbas, mis kisti puust käsitsi ja oli väiksema mõõduline.

Katuselaastude valmistamist spaetsiaalse masinaga nimetatakse laastu löömiseks. Algselt pandi laastumasin vesiveskis vee jõul ja sisemaal hobustega tööle. Tänapäeval kasutatakse selleks elektrimootorit või traktorit.

 

Oluliseimaks katuselaastu vastupidavuse teguriks peale puidu kvaliteedi on laastu paksus. Soovituslik laastu paksus löömisel on ligikaudu 6 mm, mis kuivades mõnevõrra väheb. Kahekordsete katuste puhul võiks kuni kolmandiku võrra paksemaid laaste kasutada nagu tehti seda vanasti. Õige paksusega laastu kasutamine tagab materjalile loodetud eluea. Laastude enim leivinud pikkused on 71 ja 63 cm ning vähesel määral kasutatakse ka 55 cm pikkust materjali. Laastude optimaalne laius on 5 kuni 15 cm.

Laastust katuste paigaldamine Laastust katuseid on paigaldatud meie mail enam kui kaks sajandit. Laastu eelkäiaks oli pilbas, mis kisti puust käsitsi ja oli väiksema mõõduline.
Laastust katuste paigaldamine
discover truly professional uk web hosting providers, which deliver top quality web hosting services with really durable servers and competent uk based staff members. Companies with proven service level are reviewed on this site Best UK Hosting for Your Website Best Page Hosting Providers in uk because british web hosts are offering faster response times and direct broadband connections for more responsive websites hosting
Amain Ehitus OÜ, Vanade hoonete taastamine, laastukatused ja palkehitised. Tel (+372) 53 481 435,